«آسمان آبی، زمین پاک» بهترین فیلم آسیایی جشنواره دانشجویی «بیجینگ» و «زونا» بهترین فیلم کوتاه جشنواره «فیاتی کورتی» ایتالیا

۲۴ فریم: فیلم کوتاه «آسمان آبی، زمین پاک» به کارگردانی مهیار ماندگار که در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های دانشجویی بیجینگ چین حضور داشت در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین فیلم آسیای این جشنواره شد. در این دوره از جشنواره ۸۳ فیلم کوتاه از معتبرترین دانشگاه‌های سینمایی ۳۱ کشور حضور داشتند که مهیار ماندگار (دانشجوی دانشگاه هنر تهران) تنها نماینده ایران در این جشنواره بود.

همچنین به نقل از ایسفا، هیات داوری نوزدهمین دوره از جشنواره فیلم‌های کوتاه «فیاتی کورتی» در شهر ایستارنه در شمال ایتالیا، جایزه بهترین فیلم این جشنواره را به فیلم کوتاه «زونا» ساخته طوفان نهان قدرتی اهدا کرد. فیلم کوتاه «زونا» در ماه سپتامبر گذشته نیز جایزه بهترین کارگردانی پنجمین دوره از جشنواره سینمایی «پورو» در ایتالیا را به خود اختصاص داده بود.

به عقیده داوران این جشنواره، زونا یک فیلم شجاعانه است که تصویری از ایران امروزی را از طریق ماجرای مردی که خود را گم کرده تا جایی که تبدیل به دشمن عزیزانش می شود، به پرده می کشد. کارگردان این فیلم، روایت را به نحو اساسی و قانع کننده و با تصویری شاعرانه و واقع گرایانه به همراه بازیگری عالی بازیگران به پیش می‌برد.