en
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

صفحه اصلی - آموزش - آموزش: جمعه‌های کاربردی (هر آن چه می‌خواستید …) / نحوه شناسایی فریم‌های تکراری و بازگرداندن فریم‌های تقسیم شده به حالت اول در نرم افزار پریمیر پرو

۲۴ فریم – مصطفی خانی پور: عنوان کلی پست‌های روز جمعه سرویس آموزش ۲۴ فریم، جمعه های کاربردی (هر آن چه می خواستید درباره فیلمسازی بدانید، اما می ترسیدید بپرسید) است و چارچوب مطالب آن مباحث کاربردی در فیلمسازی با تاکید بر نکات تولیدی، راهکارهای فیلمسازی، فیلمبرداری، فیلمنامه، تدوین، کارگردانی، صدا و مطالب آموزشی درباره نرم افزارهای مربوط می باشد. در ویدیوی این پست به ارائه راهکاری برای شناسایی فریم های تکراری در نرم افزار پریمیر پرو CC پرداخته می شود.

در این پست به یکی دیگر از قابلیت های نرم افزار پریمیر پرو، ورسیون CC  می پردازیم. قابلیتی که به کاربر این امکان را می دهد که نماهای تکراری استفاده شده در کلیپ / ویدئوی خود را به آسانی شناسایی نماید. چون گاهی اوقات این امکان وجود دارد که شما حین تدوین مجموعه ای از پلان ها، نمایی را دو مرتبه سهواً استفاده کرده باشید که شناسایی آن توسط بیننده از ارزش کار شما خواهد کاست. پس  بهتر است پیش از آن که دیگران متوجه این اشتباه کوچک شوند، خودتان اقدام  به  کشفشان کنید.

همچنین می توانید با استفاده از این قابلیت، نماهای مشابه را در یک فیلم با Import فایل آن به درون پریمیر، در صورت استفاده شدن شناسایی کنید. در قسمت انتهایی برای پلان هایی که برای مثال خودتان به قصدی آن ها را کات کرده اید و شاید بخواهید آنها را به وضعیت سابقش بازگردانید، شما متوجه می شوید  که خط باریکی را در قسمتی که کات کرده بودید وجود دارد، اما ممکن است بخواهید فایل مربوط را به وضعیت سابقش ( وقتی که کات نشده بود ) بازگردانید. پریمیر پرو امکانی را فراهم می  آورد که کاربر  به آسانی بتواند این اقدام را حتی بعد از اتمام تدوین پروژه اش انجام دهد. ( چون در انتها  Undo  کردن با اقدام به Ctrl +Z  تقریباً غیرممکن است.)

در این ویدیو، که به طور اختصاصی از سوی گروه سرویس آموزش ۲۴ فریم ترجمه و زیرنویس شده است، راهکاری ساده و موثر برای رفع مشکل مورد اشاره ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه