en
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

صفحه اصلی - آموزش - آموزش: جمعه‌های کاربردی (هر آن چه می‌خواستید…) / آموزش چگونگی کار با لایه‌های شکل در نرم افزار After Effect CC

۲۴ فریم – مصطفی خانی پور: عنوان کلی پست‌های روز جمعه سرویس آموزش ۲۴ فریم، جمعه های کاربردی (هر آن چه می خواستید درباره فیلمسازی بدانید، اما می ترسیدید بپرسید) است و چارچوب مطالب آن مباحث کاربردی در فیلمسازی با تاکید بر نکات تولیدی، راهکارهای فیلمسازی، فیلمبرداری، فیلمنامه، تدوین، کارگردانی، صدا و مطالب آموزشی درباره نرم افزارهای مربوط می باشد. در ویدیوی این پست به آموزش نحوه کار با لایه های شکل در نرم افزار After Effect CC پرداخته می شود.

دراین پست به معرفی یکی از قابلیت های نرم افزار قدرتمند افتر افکت می پردازیم. این نرم افزار که از خانواده Adobe محسوب می شود، از امکانات و قابلیت های ویژه ای برخوردار است. می توان از آن در جهت اعمال جلوه های ویژه کامپیوتری از قبیل حل کردن مشکلات دوربین های سه بعدی و برای طراحان در زمینه ساخت انیمیشن های دقیق و همچنین با استفاده از افکت های رنگی و فیلترهای افکتی برای استایل بخشیدن به فوتیج ها و برای ویرایشگرها در زمینه ساخت المان های گرافیکی و متحرک ساختن تصاویر ثابت استفاده کرد. می توان آن را به گونه ای فوتوشاپ تصاویر متحرک نامید، چون همان طور که فوتوشاپ امکان ایجاد هر گونه تغییر و اصلاحی را در رابطه با تصاویر ثابت فراهم می آورد، افتر افکت نیز همان امکانات مشابه در رابطه با فیلم ها و فوتیج ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. هر چند دراین برنامه نیز قابلیت هایی در رابطه با Still یا همان تصاویر ثابت وجود دارد.

در ویدیوی این درس، که به طور اختصاصی از سوی گروه سرویس آموزش ۲۴ فریم ترجمه و زیرنویس شده است، به چگونگی استفاده از لایه های شکل می پردازیم. لایه های شکل را  می توان در زمینه های متفاوتی از جمله انیمیشن سازی منطبق با آنچه که کاربر می خواهد استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه