en
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

صفحه اصلی - آموزش - آموزش: جمعه‌های کاربردی (هر آن چه می‌خواستید …) / یک روش موثر برای از بین بردن حفره‌ها در تدوین با نرم افزار پریمیر پرو CC

۲۴ فریم – مصطفی خانی پور: عنوان کلی پست‌های روز جمعه سرویس آموزش ۲۴ فریم، جمعه های کاربردی (هر آن چه می خواستید درباره فیلمسازی بدانید، اما می ترسیدید بپرسید) است و چارچوب مطالب آن مباحث کاربردی در فیلمسازی با تاکید بر نکات تولیدی، راهکارهای فیلمسازی، فیلمبرداری، فیلمنامه، تدوین، کارگردانی، صدا و مطالب آموزشی درباره نرم افزارهای مربوط می باشد.

در این پست می خواهیم به یکی از  قابلیت های برنامه پریمیر پرو ورسیون CC بپردازیم. ورسیون CC در مقایسه با ورسیون های قبلی واجد قابلیت های جدیدی است که یکی از مهمترین شان قابلیت تغییر محیط کاری متناسب با آن پروژه ای است که می خواهید انجام دهید. برای مثال شما قصد دارید برخی تغییرات گرافیکی را در ویدئوی خود اعمال کنید. بدین منظور می توانید محیط کاری خود را بر روی گزینه Graphic گذاشته و در این حالت منوها و  زیرشاخه های مربوطه آسان تر در اختیار کاربر قرار خواهند گرفت. دروسی که قصد داریم در اختیارتان قرار دهیم از شرکت لیندا و توسط  اساتید متفاوت و متخصص در زمینه مربوطه اشان جمع آوری شده اند که امید است مفید واقع شوند.

در ویدیوی ارائه شده در این پست، به چگونگی کاستن اشتباهاتی می پردازیم که شخصا ترجیح می دهیم آنها را در  زمره “اشتباهات رایج” قرار دهیم. قابلیتی که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند چاله ها و فواصل میان تصاویر خود را یافته و سپس آن ها را پاک کند. یکی از  خجالت آورترین مسائلی که می تواند اتفاق بیفتد این است که وقتی شما پروژه تان را به پایان می رسانید، متوجه می شوید که در سکانستان یک یا چندین جای خالی وجود دارد که با پخش ویدئوی مربوطه  در آن قسمت ها بیننده با تصویری مشکی روبه رو خواهد شد.  فقط تصور کنید که در صورت متوجه نشدن، این مساله کوچک چقدر می تواند به کارتان لطمه وارد کند. این قابلیت به خصوص زمانی کارآیی اش دو چندان می شود که شما از راش های بسیاری استفاده کرده اید و همچنین تعداد پلان های تدوینی تان عدد بالایی را نشان می دهد.

در این ویدیو، که به طور اختصاصی از سوی گروه سرویس آموزش ۲۴ فریم ترجمه و زیرنویس شده است، راهکاری ساده و موثر برای رفع مشکل مورد اشاره ارائه شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه