en
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

صفحه اصلی - آموزش - آموزش: جمعه‌های کاربردی (هر آن چه می‌خواستید …) / کار با نشانه‌گذارها برای جابجایی در نرم افزار پریمیر پرو CC

۲۴ فریم – مصطفی خانی پور: عنوان کلی پست‌های روز جمعه سرویس آموزش ۲۴ فریم، جمعه های کاربردی (هر آن چه می خواستید درباره فیلمسازی بدانید، اما می ترسیدید بپرسید) است و چارچوب مطالب آن مباحث کاربردی در فیلمسازی با تاکید بر نکات تولیدی، راهکارهای فیلمسازی، فیلمبرداری، فیلمنامه، تدوین، کارگردانی، صدا و مطالب آموزشی درباره نرم افزارهای مربوط می باشد. در ویدیوی این پست به ارائه نکاتی درباره کار با نشانه گذارها (مارکرها) در نرم افزار پریمیر پرو CC پرداخته شده است.

در این پست به یکی از قابلیت های مفید و کاربردی نشانه گذارها می پردازیم. نشانه گذار ها کاربردهای بسیاری دارنذ؛ از قبیل آن که شما می توانید به کمک آن ها نوعی نقطه گذاری انجام دهید. بدین معنی که برای مثال اگر می خواهید در قسمتی از کلیپ/ ویدئوتان، افکت یا در معنای اعم آن اقدامی را انجام دهید و بلافاصله در قسمت دیگر (برای مثال چند فریم/ چند ثانیه بعد) افکت یا اقدامی دیگر را اعمال دهید، می توانید با نشانه گذاریِ آن قسمت توسط نشانه گذارها، نوعی تعیین مسیر انجام دهید و به قسمتی که نیاز دارید بروید. همچنین می توان برای استفاده از نماهای گرفته شده از چندین دوربین (دو یا بیشتر) به منظور ساخت کلیپ هایی خاص از آن ها بهره برد.

در در ویدیوی این پست، که به طور اختصاصی از سوی گروه سرویس آموزش ۲۴ فریم ترجمه و زیرنویس شده است، قصد داریم به قابلیت نشانه گذارها در هر چه آسان تر کردن امکان جابجایی در تایم لاین بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه