اسامی انیمیشن‌های کوتاه راه‌یافته به یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

۲۴ فریم: به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات انتخاب یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، ۵۸۳ فیلم رسیده به بخش مسابقه ایران و ۱۰۰۴ فیلم رسیده به بخش مسابقه بین‌الملل را بازبینی کرد. بر این اساس، اسامی پویانمایی‌های‌ ایرانیِ راه یافته به بخش مسابقه ایران شامل آثار پویانمایی، دانشجویی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و آثار بلند و بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره شامل آثار پویانمایی، دانشجویی و بلند اعلام شد.

هیات انتخاب این دوره از جشنواره، در پایان ۱۲۷ اثر شامل ۹۹ اثر پویانمایی، ۱۶ اثر دانشجویی، ۱۱ اثر دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و ۱ فیلم بلند راه یافته به بخش مسابقه ایران را معرفی کرد. در عین حال، از بین همین آثار ایرانی اسامی ۲۷ فیلم‌ پویانمایی، ۶ فیلم دانشجویی و ۱ فیلم بلند و همچنین از بین آثار خارجی نیز اسامی ۱۵۴ اثر شامل ۱۰۶ پویانمایی، ۴۶ اثر دانشجویی و ۲ فیلم بلند به بخش مسابقه‌ بین‌الملل این جشنواره اعلام شد. هیات انتخاب این دوره از جشنواره را اسماعیل شرعی، محمد خیراندیش، امید خوش‌نظر، رضا منتظری‌مقدم، مریم خلیل‌زاده، بابک نکویی و علی نوری‌اسکویی تشکیل می‌دهند.

اسامی انیمیشن‌های کوتاه راه‌یافته به این جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر است:

بخش مسابقه فیلم کوتاه

انیمیشن کوتاه «صدای قلب» به کارگردانی حمید برزوئی

انیمیشن کوتاه «بویزی» به کارگردانی مانی وطندوست، علی چناری

انیمیشن کوتاه «حلقه گمشده» به کارگردانی سید فرهاد نجفی فرد

انیمیشن کوتاه «تماشاچی» به کارگردانی شیدا کاشی

انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی

انیمیشن کوتاه «پژواک زمان» به کارگردانی محمود آتشی بناب

انیمیشن کوتاه «فصل انگورها» به کارگردانی فرزانه قبادی

انیمیشن کوتاه «منو ببین!» به کارگردانی رضا مهرانفر

انیمیشن کوتاه «تماشاچی» به کارگردانی محسن باقری دستگردی

انیمیشن کوتاه «یال و کوپال» به کارگردانی شیوا صادق اسدی

انیمیشن کوتاه «والی بال» به کارگردانی کاوه سیستانی

انیمیشن کوتاه «ماهی قرمز» به کارگردانی کاوه سیستانی

انیمیشن کوتاه «تنظیم هیجان» به کارگردانی عقیل حسینیان نسب، مصطفی دریادار

انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم؟» به کارگردانی امیرهوشنگ معین

انیمیشن کوتاه «روز از نو – day out again» به کارگردانی حسن اسدی

انیمیشن کوتاه «چشم انداز خالی» به کارگردانی علی زارع قنات نوی

انیمیشن کوتاه «خط پایان» به کارگردانی حسن اسدی

انیمیشن کوتاه «قهرمان» به کارگردانی کیانوش عابدی

انیمیشن کوتاه «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سید حسن سلطانی

انیمیشن کوتاه «آنتراکت» به کارگردانی سید محمد رضاخردمندان

انیمیشن کوتاه «مادر ( میم) » به کارگردانی سید محمد رضا خردمندان

انیمیشن کوتاه «یک اشتباه دیجیتالی» به کارگردانی حمیدرضا بیات

انیمیشن کوتاه «فرق من با بچه قورباغه چیه !؟ » به کارگردانی احسان نصری

انیمیشن کوتاه «این رویای من نبود…» به کارگردانی وریا نیک منش، مریم هاشم نژاد

انیمیشن کوتاه «آخرین ماهی» به کارگردانی سیدمحمودصائمین

انیمیشن کوتاه «روباه» به کارگردانی صادق جوادی

انیمیشن کوتاه «بالاتر از سیاهی» به کارگردانی سعید سوداگر، سپیده عیدی

انیمیشن کوتاه «آلفابت» به کارگردانی کیانوش عابدی

انیمیشن کوتاه «حبسی» به کارگردانی احمد خوش نیت

انیمیشن کوتاه «خاطره نمناک» به کارگردانی مسعود قدسیه

انیمیشن کوتاه «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی

انیمیشن کوتاه «خورده شده» به کارگردانی محسن رضا پور

انیمیشن کوتاه «بنیاد کودک ۶» به کارگردانی فائزه سپهر صادقیان

انیمیشن کوتاه «نوروز» به کارگردانی محمدرضا ایاز

انیمیشن کوتاه «جبیر- ۰۰۱» به کارگردانی ریحانه میرهاشمی

انیمیشن کوتاه «قصه مردی که لب نداشت» به کارگردانی میلاد شاه جانی,

انیمیشن کوتاه «وینگ» به کارگردانی بهزاد هاتف

انیمیشن کوتاه «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی

انیمیشن کوتاه «خنزر پنزرهای لعنتی» به کارگردانی امیرپویا افضلی‌پور، روح‌الله سعادتمند

انیمیشن کوتاه «به میزان دلخواه» به کارگردانی نگار یراقی

انیمیشن کوتاه «مرد دودکشی» به کارگردانی مقداد اخوان

انیمیشن کوتاه «ما بین امواج» به کارگردانی ایمان نکاحی

انیمیشن کوتاه «شکار» به کارگردانی مجیدرضا عیوضی

انیمیشن کوتاه «بنیاد کودک(۲) » به کارگردانی فائزه سپهر صادقیان

انیمیشن کوتاه «هویت» به کارگردانی علی رضا صالحی

انیمیشن کوتاه «یکدیگر» به کارگردانی سارا طبیب زاده

انیمیشن کوتاه «دقایق» به کارگردانی ندا ولوی

انیمیشن کوتاه «سگی که مرض داشت» به کارگردانی پروین تجوید

بخش مسابقه تجربی

انیمیشن کوتاه «Circles Circle» به کارگردانی علی بیطرف، مهدی شیری

انیمیشن کوتاه «تهران» به کارگردانی مسعود معین اسلام

انیمیشن کوتاه «چشمان سرخ» به کارگردانی شهرام خوارزمی

انیمیشن کوتاه «قصر دل افروز» به کارگردانی سید عقیل حسینیان نسب

انیمیشن کوتاه «سینک» به کارگردانی محبوبه کلایی

انیمیشن کوتاه «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا

انیمیشن کوتاه «فرافکنی اثیری» به کارگردانی محمدرضا طزری

انیمیشن کوتاه «گاو بازی با اسبان» به کارگردانی مهدی شیری

انیمیشن کوتاه «یکی از ما» به کارگردانی امیر کاظمی

انیمیشن کوتاه «انیمیشن؛ تجربه» به کارگردانی مهدی شیری

انیمیشن کوتاه «Blank» به کارگردانی امین حق شناس

بخش مسابقه دانشجویی

انیمیشن کوتاه «یک نفس عمیق بکش!» به کارگردانی زهرا صفدری شادلو

انیمیشن کوتاه «بیشتر» به کارگردانی مرضیه راسخ

انیمیشن کوتاه «پاپیتال» به کارگردانی نرگس ذاکری زفرقندی

انیمیشن کوتاه «باربر» به کارگردانی داریوش اسکویی

انیمیشن کوتاه «یک نفر» به کارگردانی محبوبه کلایی

انیمیشن کوتاه «جلد مجله» به کارگردانی یگانه مقدم

انیمیشن کوتاه «پلکان» به کارگردانی سیامک واحد

انیمیشن کوتاه «بالزی» به کارگردانی سید محسن پورمحسنی شکیب

انیمیشن کوتاه «پریوش» به کارگردانی آمنه منشی زاده

انیمیشن کوتاه «کوله پشتی» به کارگردانی افسانه عزیز محمدی

انیمیشن کوتاه «متفکر» به کارگردانی مهدیه رئیسی، مهران زعیم

انیمیشن کوتاه «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام زاده

انیمیشن کوتاه «گرسنگی» به کارگردانی زهرا رستم پور

انیمیشن کوتاه «نیمه‌ی پنهان» به کارگردانی مرضیه میثمی آزاد

انیمیشن کوتاه «سفر» به کارگردانی رعنا حجازی

انیمیشن کوتاه «routinize» به کارگردانی امیر کاظمی

بخش مسابقه کودک و نوجوان

انیمیشن کوتاه «ماه گفت: قلپ قلپ کمک! (از مجموعه هزار و یک داستان – ۱۳۹۷)» به کارگردانی ریحانه کاوش، علی رئیس

انیمیشن کوتاه «نمکی (از مجموعه هزار و یک داستان – ۱۳۹۷)» به کارگردانی ریحانه کاوش

انیمیشن کوتاه «بازی های سنتی کودکان ایرانی – گرگم و گله میبرم» به کارگردانی ابوالفضل رازانی

انیمیشن کوتاه «پهلوانان ۴ – خنزیر» به کارگردانی سیاوش زرین آبادی

انیمیشن کوتاه «قصه های ریرا ۲ – سیرکی در خانه» به کارگردانی بابک نظری، روژین شریف زاده

انیمیشن کوتاه «خنده بچه ها» به کارگردانی صادق جوادی

انیمیشن کوتاه «صدای پای نوروز» به کارگردانی سیمین تجوید

انیمیشن کوتاه «هالابا ما – تبر جادویی» به کارگردانی بابک نظری، سلمان طاهری

انیمیشن کوتاه «شب ترسناک لومو» به کارگردانی ساره شفیعی پور

انیمیشن کوتاه «یکی بود، یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان

انیمیشن کوتاه «زینو ، زندگی نو» به کارگردانی مریم هاشم نژاد، وریا نیک منش

انیمیشن کوتاه «باران (از مجموعه شادمانه) » به کارگردانی مهناز یزدانی، حسین نظرپور

انیمیشن کوتاه «محراب آرامش» به کارگردانی زیبا ارژنگ

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.