اسامی منتخبان شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال

۲۴ فریم: آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال ،عصر چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ در سالن شهید بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برگزار شد.

در این مراسم هیأت داوری نهال ۱۶، صفی یزدانیان، مسعود سفلایی، بهرام دهقانی، پگاه آهنگرانی، محمد حدادی، امیر عابدی، محمدرضا دلپاک، امیررضا نوری پرتو، شهاب الدین عادل، بیژن اربابی، شهرام زرگر و جمعی دیگر از بزرگان سینما و دانشگاه هنر حضور داشتند. همچنین جمعی از برندگان گذشته نهال برای اهدای جوایز و دوستداران فیلم کوتاه، عوامل سازنده فیلم های کوتاه راه یافته و فیلم هایی که شانس شرکت در جشنواره را داشتند حضور داشتند.
برنامه اختتامیه با ویدیویی از گزیده آثار نامزدان جشنواره این دوره آغاز شد. بعد از آن اسامی نامزدان بخش های مختلف جشنواره اعلام و به برندگان آن تندیس و لوحه تقدیرهای مربوطه اعطا گردید. از گروه «بمرانی» نیز دعوت شده بود تا در این مراسم اجرایی داشته باشند.

اسامی برندگان شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال منتشر شد.

تندیس بهترین فیلم بین‌الملل:
A Siege – istvan Kovacs (hungary)

تندیس بهترین عکس فیلم:
فاطمه آقا زاده اصل برای فیلم مربع

تندیس بهترین پوستر فیلم:
محبوبه کلایی برای انیمیشن سینک

دیپلم افتخار فیلمنامه ساخته نشده:
خودکشی به سبک نیچه از پیام محمودی کردستانی
تندیس بهترین فیلمنامه ساخته نشده:
دریا آرام نفس میکشد از میثم امیرحسینی

تندیس بهترین فیلم داستانی:
تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی

دیپلم افتخار کارگردانی:
حمیدرضا رشتی، حامد پری زاد و حامد حسنی برای فیلم تاناکورا
تندیس بهترین کارگردانی:
صالح کاشفی برای فیلم او که اهلی نشد

دیپلم افتخار انیمیشن:
یک نفر به کارگردانی محبوبه کلایی
تندیس بهترین انیمیشن:
کلاف به کارگردانی ملیحه غلامزاده

دیپلم افتخار فیلم سال اولی:
درختان خیابان ولیعصر یا امپرسیون به کارگردانی عماد حسینی فرد
تندیس بهترین فیلم سال اولی:
به هم زن به کارگردانی آذین دهقان و پارسا انصاری

دیپلم افتخار بازیگر زن: رایا قاسم زاده برای رآی و زارا مولایی برای محاق
تندیس بهترین بازیگر زن: پانیذ اسماعیلی
و آنیتا باقری برای فیلم او که اهلی نشد

دیپلم افتخار بازیگر مرد: میلاد کفایی برای فیلم گیر و نوید لایقی مقدم برای فیلم اضافه بار
تندیس بهترین بازیگر مرد: علیرضا ثانی فر برای فیلم تشریح

دیپلم افتخار تدوین:
مهدی حسین‌خانی برای فیلم اضافه بار
تندیس بهترین تدوین:
علی صداقت برای فیلم به هم زن

دیپلم افتخار فیلمبرداری:
فرید طهماسبی برای فیلم آیسان
تندیس بهترین فیلمبرداری: چیزی سروش علیزاده برای فیلم بهتر از نیل آرمسترانگ

دیپلم افتخار موسیقی:
امیر پورخلجی برای انیمیشن یک نفر
تندیس بهترین موسیقی:
سالار محمد اصغری برای فیلم بهتر از نیل آرمسترانگ

تندیس بهترین فیلم‌نامه (مشترکا):
نوید لایقی مقدم برای فیلم اضافه بار و امیررضا رشتی، میثم حسنی و حامد پری زاده برای فیلم تاناکورا

تندیس بهترین صدا:
محمدحسین ابراهیمی و حامد حسین‌زاده برای فیلم نفر سوم

تندیس بهترین طراحی لباس:
محمدرضا باغنده برای فیلم کولاژ

تندیس بهترین طراحی صحنه:
پوریا اخوان برای فیلم آیسان

دیپلم افتخار مستند:
لاله به کارگردانی فریدون عربی

تندیس بهترین فیلم تجربی:
زوزه به کارگردانی پارسا بزرگانی

با تقدیر از فیلم به چیزی دست نزن یه کارگردانی ارغوان صدرالسلام، جایزه ویژه هیات داوران:
نفر سوم به کارگردانی پوریا امین پوری

تندیس بهترین فیلم از نگاه آکادمی:
تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی

تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش تماشا:
اگر داستان نباشد به کارگردانی کمال صالح زاده
و در بخش مسابقه:
نفر سوم به کارگردانی پوریا امین پوری