توضیح «۲۴ فریم» درباره خبری که با عنوان «تنها نماینده سینمای کوتاه ایران در اسکار» در برخی از رسانه‌ها منتشر شده است: امسال سه فیلم کوتاه ایرانی شرایط حضور در رقابت آکادمی را بدست آورده‌اند

۲۴ فریم: در روزهای گذشته برخی از رسانه‌ها از فیلم «نگاه» به کارگردانی فرنوش صمدی، به عنوان تنها نماینده سینمای کوتاه ایران در اسکار نام برده‌اند که این خبر دقیق نیست. «نگاه» که با برنده شدن جایزه جشنواره AFI موفق به معرفی به آکادمی اسکار شد، تنها یکی از سه نماینده سینمای کوتاه ایران در لیست اولیه رقابت برای اسکار سال آینده میلادی است. امسال برای اولین بار بیش از یک فیلم کوتاه ایرانی به آکادمی اسکار معرفی شده‌ است. سال گذشته روتوش (کاوه مظاهری) به اسکار فیلم کوتاه معرفی شد که در نهایت نتوانست وارد لیست نهایی نامزدها شود.

امسال علاوه بر «نگاه»، که در هفتادمین جشنواره فیلم لوکارنو نیز به نمایش درآمد، فیلم کوتاه «آرا» به کارگردانی یوسف کارگر (برنده جایزه اول جشنواره بوسان) و مستند کوتاه «بَرد» به کارگردانی حمید جعفری (برنده جایزه بهترین مستند از جشنواره فیلم‌های مستند نیواورلئان آمریکا) هم به آکادمی اسکار معرفی شده‌اند تا از سینمای کوتاه ایران، سه فیلم واجد شرایط رقابت در جوایز آکادمی باشند. دو فیلم کوتاه داستانی و یک مستند کوتاه.