فهرست کامل فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف و معرفی هیئت‌های انتخاب شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه نهال

۲۴ فریم: فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی نهال اعلام شد و بدین ترتیب یکی از مهمترین جشنواره‌های فیلم کوتاه کشورمان در آستانه برگزاری قرار دارد. در ادامه فهرست کامل فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف و معرفی هیئت‌های انتخاب را با هم مرور خواهیم کرد. یک بار دیگر روزهای هیجان انگیز فیلم‌بینی در نهال از راه رسیده است.

اسامی فیلمهای راه یافته به شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال

به گزارش روابط عمومی جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر ملی رسیده به دبیرخانه نهال ۹۶ اثر و از ۲۰۷ اثر بین الملل رسیده ۱۳ اثر پذیرفته شد.
جشنواره نهال ۱۶ در چهار بخش فیلم کوتاه (داستانی/تجربی/انیمیشن/مستند/سال اولی)، فیلمنامه، عکس فیلم و پوستر فیلم از بیستم تا بیست و نهم خرداد ماه برگزار خواهد دشد.
جشنواره نهال از بیست و یکم تا بیست و هشتم خرداد ماه در سالن فارابی دانشگاه هنر به اکران فیلم کوتاه های منتخب میپردازد.  همچنین گالری عکس فیلم و پوستر فیلم از بیست و دوم تا بیست و هشتم خرداد ماه در گالری خانه هنرمندان برگزار خواهد شد. برای اطلاع از فیلمهای پذیرفته شده به وبسایت، اینستاگرم و یا کانال تلگرام جشنواره نهال مراجعه کنید.

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۵ اثر به انتخاب هیات انتخاب به بخش داستانی راه یافته‌اند.

۱٫ابرانسان – فرد حاجی (دانشگاه علامه طباطبایی)
۲٫اضافه بار – یاس میلانی (دانشگاه سوره)
۳٫او که اهلی نشد – صالح کاشفی (دانشگاه پارس)
۴٫آیسان – امین خردمندی (دانشگاه سپهر اصفهان)
۵٫آئونیوم – محمد نخعی ( دانشگاه هنر تهران)
۶٫بلوبری – علی جعفر آبادی ( دانشگاه سوره )
۷٫به چیزی دست نزن – ارغوان حیدر سلام (دانشگاه سوره)
۸٫بهتر از نیل آرمسترانگ – علیرضا قاسمی (دانشگاه هنر تهران)
۹٫پازل – میثم حسنلو (دانشگاه علمی و کاربردی شرکت صوتی و تصویری سروش)
۱۰٫تاناکورا – امیررضا رشتی (دانشگاه سوره)
۱۱٫جشن – بهنام عابدی( دانشگاه سوره)
۱۲٫چندش – رضا نجاتی (دانشگاه هنر و معماری)
۱۳٫حلزون – سینا محمدیان (دانشکده هنر واحد تهران مرکزی)
۱۴٫رآی – سپیده برنجی (دانشگاه هنر تهران)
۱۵٫زحل – نسرین محمد پور (دانشگاه علامه طباطبایی)
۱۶٫زمین بازی – شیوا رستگار (دانشگاه هنر)
۱۷٫سفید – سجاد مشتاق (دانشگاه دامغان)
۱۸٫سگ – حسام الدین صالح بیگ ( دانشگاه سوره)
۱۹٫شیرجه آزاد – دنیا زندی (دانشگاه کردستان)
۲۰٫ضربه بیست ویکم – رضا آتش فراز (دانشگاه هنر تهران)
۲۱٫عصر گاوآهن – سید محسن مهاجری (دانشگاه سوره(
۲۲٫قاتل – محمد رضا غلامان (دانشگاه صدا و سیما)
۲۳٫قانون دایره – مهرشاد گلکاریان (دانشگاه هنر تهران)
۲۴٫قهوه فرانسه – گلزار فرزانه (تربیت مدرس)
۲۵٫کولاژ – صادق اسحاقی (دانشگاه سوره)
۲۶٫گذار – کیمیا هندی (دانشگاه ملبورن)
۲۷٫گرگ و میش – علی اکبر رنجبر (دانشگاه هنر تهران )
۲۸٫گیر – محمد رحمتی (دانشگاه سوره)
۲۹٫محاق – کیوان عدالتی فرد (دانشگاه هنر تهران)
۳۰٫ملاقات – آریان گلصورت (دانشگاه هنر تهران)
۳۱٫نرمش – شاهین علیخان پور (دانشگاه سپهر اصفهان)
۳۲٫نفر سوم – پویا امین پوری (دانشگاه سوره)
۳۳٫یک ظهر بارانی در دانشکده – علی موذن ( دانشگاه سوره)
۳۴٫بالین – احسان شادمانی (دانشگاه هنر تهران)
۳۵٫تشریح – سیاوش شهابی (دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۵ اثر به گزینش هیأت انتخاب ملی به بخش تجربی راه یافته‌اند.

۱٫زوزه – پارسا بزرگانی (دانشگاه سوره)
۲٫پژواک – نوید ولدخانی (دانشگاه تربیت مدرس)
۳٫روزی روزگاری سینما – سعید مصطفوی (دانشگاه سوره)
۴٫وارونگی – امیرحسین ریاحی (دانشگاه سپهر اصفهان)
۵٫مثله – فاطمه امیدیان (دانشگاه سوره)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۴ اثر به گزینش هیأت انتخاب به بخش مستند راه یافته‌اند.

۱٫لاله – فریدون عربی (دانشگاه هنر و معماری کمال‌الملک نوشهر)
۲٫نازگل – محمد رضا دهستانی (دانشکده صدا و سیما قم)
۳٫بازار زمان – معصومه آگاهی (دانشگاه هنر)
۴٫قتل در خیابان یکم – محمد معتمد ( دانشگاه هنر)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۱۱ اثر به گزینش هیأت انتخاب ملی به بخش انیمیشن راه یافته‌اند.

۱.کلاف – ملیحه غلامزاده (دانشگاه سوره)
۲٫اتفاق – حسین اکبری (دانشگاه سوره)
۳٫بالانس – برزان رستمی (دانشگاه هنر)
۴٫بالزی – سید محسن پورمحسنی شکیب (دانشگاه گیلان)
۵٫سینک – محبوبه کلایی (دانشگاه هنر)
۶٫هوم کبود – سوگند وطن خواه (دانشگاه هنر)
۷٫ساکن طبقه سوم – بهناز فرشی یوسفی (دانشگاه آزاد واحد تربت جام)
۸٫یک نفر – محبوبه کلایی (دانشگاه هنر)
۹٫دیو سیاه دم به سر – ریحانه کاوش (دانشگاه صدا و سیما)
۱۰٫پالیزار – امیرحسین رحیم زاده (دانشگاه آزاد واحد کاشان)
۱۱٫بی کله – آریا قدرتی(دانشگاه صدا و سیما)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۱ اثر به گزینش هیأت انتخاب به بخش تماشا (خارج از مسابقه) راه یافته‌اند.

۱۳-۷۶۹٫۱ – روزبه شعرای نجاتی (دانشگاه سپهر اصفهان)
۲٫استسعاد – امیر ابراهیم خلیلی (دانشگاه هنر)
۳٫آرکهام – مهدی شمعی (دانشگاه هنر تهران )
۴٫آژاکس – پویا رئیسی (دانشگاه صدا و سیما)
۵٫بساط – میثم امرالهی (دانشگاه هنر تهران)
۶٫تایفون – مصطفی اکبری منجیلی (دانشگاه صدا و سیما)
۷٫تروکاژ – نسیم تهرانی (دانشگاه سوره)
۸٫دشنام پست آفرینش – شاهین علیخان پور (دانشگاه سپهر اصفهان)
۹٫روز بی پایان – آرمین سعیدی (دانشگاه سپهر اصفهان)
۱۰٫روزهای ابری – علی ریاحی (دانشگاه سوره)
۱۱٫روک – آبتین شمیلی (دانشگاه سوره)
۱۲٫زن بور – صالح شفیعی (دانشگاه هنر تهران )
۱۳٫سایه – فرید متین (دانشگاه هنر )
۱۴٫سمعک – حمید یوسفی (دانشگاه تربیت مدرس)
۱۵٫شل – سجاد شاه حاتمی (دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی)
۱۶٫کارتخوان – میثم حق وردی (دانشگاه سوره تهران)
۱۷٫کمد – فاطمه کشاورز (دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۱)
۱۸٫میراکل – پرهام فاتحی (دانشگاه سوره تهران)
۱۹٫همزاد – مسعود نقی پور ( دانشگاه سوره)
۲۰٫یک اتفاق نسبتا ساده – مسعود اسمعیلی(دانشگاه سوره)
۲۱٫بختک – نرگس نره ای (دانشگاه سپهر اصفهان)
۲۲٫سیلوئت – سید حسین نواب (دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز)
۲۳٫یادداشت – سیاوش عیدانی اصل (دانشگاه هنر تهران)
۲۴٫شتر سیاهِ بخت – ایمان صادق بیان (دانشگاه صدا و سیما)
۲۵٫امروز روز شانسته – حمید باسره (دانشگاه هنر تهران)
۲۶٫گل های چوبی – ریحانه کاوش (دانشگاه صدا و سیما)
۲۷٫ کاش آنجا نبودم – مهدی ناظریان (دانشگاه صدا و سیما)
۲۸٫روزهای زخمی – دریا مجلسی (دانشگاه هنر تهران)
۲۹٫اگر داستان نباشد – کمال صالح زاده (دانشگاه هنر تهران)
۳۰٫بینابین-مدیسا مهراب پور (دانشگاه سوره)
۳۱٫سنگ های سفید – فاطمه حسنی (دانشگاه هنر)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۵۷۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۱۰ اثر به گزینش هیأت انتخاب ملی به بخش سال اولی راه یافته‌اند.

۱٫جنگلهای هیرکانی – بابک مجیدی (دانشگاه علمی کاربردی آستارا)
۲٫کرگدن – آرمین پورمحمد (دانشگاه فرهنگ و هنر واحد ۱ کردستان)
۳٫پازل – میثم حسنلو (دانشگاه علمی کاربردی شرکت صوتی تصویری سروش)
۴٫چکش – احسان نورتقانی ( دانشگاه هنر اصفهان)
۵٫درختان خیابان ولیعصر یا: امپرسیون – سید عماد حسینی فرد ( دانشگاه هنر تهران)
۶٫لطفا جای دیگران پارک نکنید – علیرضا وزیری (دانشگاه هنر تهران)
۷٫جدی – آذین دهقان (دانشگاه هنر تهران)
۸٫نگاه – شایان نقیبی (دانشگاه علمی کاربردی)
۹٫بالانس – برزان رستمی (دانشگاه هنر تهران)
۱۰٫مربع – عرفان آدیگوزلی (دانشگاه هنر تهران)

به گزارش دبیرخانه‌ جشنواره نهال ۱۶ از ۲۰۷ اثر بین‌الملل رسیده به دبیرخانه جشنواره ۱۳ اثر به گزینش هیأت انتخاب بین‌الملل از دانشگاه های معتبر جهان به بخش بین‌الملل راه یافته‌اند.

۱٫Dare Not Fly – CHUYI CHEN
Taiwan
۲٫Stockholm – Alvaro Martín
Italy/Spain
۳٫Calendar – Igor Poplauhin
Russian Federation
۴٫LEAD – Benjamin Leichtenstern
Germany/Italy
۵٫Histories of Wolves – Agnes Meng
Portugal
۶٫Fuse – Shadi Adib
Germany
۷٫A Siege – István Kovács
Hungary
۸٫Letter No.1- Amir Abootalebi
Germany
۹٫Window – Evgeniy Milykh
Russian Federation
۱۰٫SANDHYAVELA – Ramana Dumpala
India
۱۱٫ Halloween- Chen-Wen Lo
Taiwan
۱۲٫Nobody’s Son – karoliina Gröndahl
Hungary
۱۳٫Frozen to Death, Soaked To The Skin – Elena Tara
Spain

اسامی هیات انتخاب بخش بین‌الملل شانزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال

به گزارش روابط عمومی جشنواره نهال ۱۶ هیات انتخاب بخش بین‌الملل متشکل از پیمان نعیمی، آرمان فیاض، سوگل رضوانی، درناز حاجیها و علیرضا قاسمی است.
◾️پیمان نعیمی:
کارشناسی سینما، گرایش کارگردانی، دانشگاه هنر تهران
نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «رها»، بهترین فیلم نهال هشتم
نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «حذف اضطراری»، بهترین فیلم، فیلمنامه و کارگردانی نهال یازدهم
◾️آرمان فیاض:
کارشناسی ارشد سینما
مدیر فیلم برداری فیلم های بلند «حمید و هما» و «کارد و کلوچه»
کارگردان فیلم کوتاه «مانیکور» کاندایدای جایزه بزرگ فیلم کوتاه ساندنس
◾️درناز حاجیها:
کارشناسی ارشد رشته سینما با درجه ممتاز، مدرسه سینمایی لندن
کارگردان فیلم کوتاه «مرضیه»، برنده جایزه ویژه هیئت داوران ۳۵ امین جشنواره فیلم کوتاه تهران
کارگردان فیلم کوتاه «مارلون»، نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه ۳۶ امین جشنواره فیلم فجر
کارگردان مستند نیمه‌بلند «گمشده»
◾️سوگل رضوانی:
کارشناسی ارشد هنرهای زیبا، گرایش فیلم، انستیتو هنر سانفرانسیسکو
عضو انجمن فیلم کوتاه ایران از سال ۹۴
کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه «رورانس»، بهترین کارگردانی ۳۵ امین جشنواره فیلم کوتاه تهران
◾️علیرضا قاسمی:
کارشناسی سینما، دانشگاه هنر تهران
دبیر نهال یازدهم
حضور در رزیدانس سینه فونداسیون جشنواره فیلم کن
نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «وقت ناهار»، نامزد بهترین فیلم کوتاه جشنواره کن و برنده بهترین فیلم کوتاه نهال چهاردهم

اسامی هیات انتخاب بخش ملی شانزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال

به گزارش روابط عمومی جشنواره نهال ۱۶ هیات انتخاب بخش ملی متشکل از حبیب احمدزاده، محمد حدادی، رامتین شهبازی، کوروش عطایی و تی‌یام یابنده است.

◾️حبیب احمدزاده:
دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس تهران
تالیف کتاب‌های «قصه‌های شهر جنگی» و «شطرنج با ماشین قیامت»
نویسنده فیلم‌نامه «اتوبوس شب»
ساخت فیلم‌های مستند «آخرین تیر آرش»، «موج زنده» و «بهترین مجسمه دنیا»
◾️محمد حدادی:
کارشناسی سینما / گرایش فیلم‌برداری / دانشگاه هنر تهران
دبیر نهال اول و دوم
مدیر فیلمبردارى بیش از ۱۵۰ فیلم مستند و کوتاه و سینمایی
از جمله «رویاهاى دم صبح»، «وقت نهار»، «آى آدم‌ها» و «تنازع»
برنده‌ جایزه‌ بهترین فیلمبردارى از نهمین جشنواره سینما حقیقت
◾️رامتین شهبازی:
دانشجوی دکتری تخصصی رشته فلسفه هنر
مدیر گروه سینماو عضو هیات علمی دانشگاه سوره
پژوهشگر حوزه میان رشته ای سینما و تئاتر
ارائه چندین عنوان مقاله در همایش های ملی و بین المللی در زمینه مطالعات میان رشته ای سینما و تئاتر
◾️کوروش عطایی:
کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی / دانشگاه هنر تهران
عضو رسمی انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران
ساخت فیلم‌های مستند «از ایران، یک جدایی» و «در جستجوی فریده»
◾️تی‌یام یابنده:
کارشناسی ارشد سینما / گرایش کارگردانی / دانشگاه هنر تهران
عضو هیأت انتخاب بخش تجربی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۷، نویسنده و کارگردان فیلم های کوتاه داستانی و تجربی و مستند اجتماعی ساخت فیلم‌های داستانی «IMPRESSION-XPS160» و «سوپ» و فیلم تجربی کوتاه «cymatic»

🔺شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه نهال از بیستم تا بیست و نهم خردادماه برگزار خواهد شد و از بیست و یکم تا بیست و هشتم خردادماه در سالن فارابی دانشگاه هنر به اکران فیلم‌ کوتاه های دانشجویی منتخب امسال میپردازد.🔺