فیلمساز کوتاه ایرانی، داور جشنواره‌ فیلم تلوزیون اسلواکی شد

۲۴ فریم: سامان حسین پور فیلمساز کردستانی داور بیست و پنجمین جشنواره فیلم تلوزیون اسلواکی شد. حسین پور از برگزیدگان اصلی دوره بیست و دوم این جشنواره است و سال قبل نیز در این جشنواره ورکشاپی را با عنوان فیلمسازی بدون بودجه برای دانشجویان سینما برگزار کرد.

داوری این جشنواره توسط هفت نفر صورت می گیرد که راجر ورد به عنوان رئیس هیئت داوران از سوئیس، مارسل دکانوسکی از چک، کارین راگولوا از اسلواکی، دارکو کویچ از صربستان، النا روماناتو از ایتالیا، جیمز شاترلند از انگلیس و سامان حسین پور از ایران به داوری فیلم های بیست و پنجمین دوره این جشنواره خواهند نشست. لازم به ذکر است که بیش از ۳ هزار فیلم برای شرکت در بیست و پنجمین دوره جشنواره تلویزیون اسلواکی ارسال شده اند که در چند مرحله این آثار مورد داوری قرار خواهند گرفت، شایان ذکر است که ایران با بیش از ۳۰۰ اثر از نظر تعداد فیلم های ارسال شده رتبه اول را دارد.

بیست و پنجمین دوره این جشنواره در شهر کوشیتسه از ۴ تا ۸ سپتامبر (۱۳ تا ۱۷ شهریور) برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است جدیدترین ساخته سامان حسین پور فیلم کوتاه “دیگری” است که به صورت مشترک با آکو زندکریمی نوشته و کارگردانی شده است و اولین فیلم کوتاه کُردی است که با همکاری و مشارکت یک تهیه کننده هندی تولید شده است و محصول مشترک ایران و هند است.

سامان حسین پور فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی سینما، سابقه بیش از ده سال فعالیت سینمایی و حضور در ده ها جشنواره ملی و بین المللی را دارد که به صورت مختصر می توان به حضور در جشنواره های ذیل اشاره کرد: شانزدهمین جشنواره بین المللی زرد آلوی طلایی ارمنستان، دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کاستندورف صربستان، سی و یکمین دوره جشنواره فیلم اکسگراند آلمان و هفدهمین جشنواره چشم سوم هند.