فیلم کوتاه «فروزان» از جشنواره Astoria نیویورک و فیلم کوتاه «آر یو والیبال» از جشنواره I.P.A.S یونان جایزه گرفتند

۲۴ فریم: فیلم کوتاه «فروزان» به کارگردانی میرعباس خسروی نژاد جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره Astoria نیویورک را دریافت کرد.

جشنواره فیلم Astoria که در تاریخ ۸ و ۹ ژوئن (۱۸ و ۱۹ خرداد ماه) در شهر نیویورک برگزار شد، فیلمسازانی با نگاه جدید و متفاوت را از سراسر جهان به دنیای سینما معرفی می کند. به نقل از مهر «فروزان»، داستان زن جوانی است که شوهرش فوت شده و با ۲ فرزند کوچکش در روستا زندگی می‌کنند. وی سعی می‌کند از گله گوسفندانش در مقابل حمله شبانه دزدها محافظت کند.

این فیلم کوتاه از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ ژوئیه در پنجمین دوره جشنواره Los Angeles Diversity آمریکا و از تاریخ ۲۹ ژوئن تا ۱ ژوئیه در چهارمین دوره جشنواره Alexandria یونان نیز حضور خواهد داشت. فیلم کوتاه «فروزان» که در انجمن سینمای جوان ایران (دفتر خرم آباد) تولید شده است، پیش از این جایزه بهترین «طراحی صدا» جشنواره مستقل ملبورن استرالیا و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی جشنواره مستقل لس آنجلس را نیز دریافت کرده بود.

از طرفی فیلم کوتاه «آریو والیبال» جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم I.P.A.S  یونان را از آن خود کرد.

این جشنواره فیلم‌های سینماگران مستقل با دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی را به رقابت می‌گذارد. این فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای درباره درگیری دو گروه از  پناهجویان عرب زبان در مرز یک کشوره اروپایی است و نقشی که یک کودک در ایجاد ارتباط بین آن‌ها ایفا می‌کند.