en
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

صفحه اصلی - اخبار - معرفی هیئت انتخاب پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بی‌کلام گلوب

۲۴ فریم: اعضای هیئت انتخاب پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم بی کلام گلوب معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم بی کلام گلوب ؛ آرمان فیاض ، فاطمه احمدی ، عطا مجابی ، هدی اثنی عشری و حسام اسلامی از بین ۳۵۶ فیلم کوتاه بی کلام متقاضی حضور در جشنواره، تعداد ۴۶ فیلم در چهار بخش داستانی، انیمیشن، تجربی و مستند را به منظور شرکت در بخش مسابقه‌ی پنجمین دوره‌ی این جشنواره انتخاب کردند. اسامی فیلم های برگزیده در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

آرمان فیاض
متولد ۱۳۶۱- لاهیجان
کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه سوره
آغاز فعالیت های سینمایی از سال ۱۳۷۹ به عنوان فیلمبردار و فیلمساز
مدیر فیلمبرداری بیش از ۱۰۰کار کوتاه و بلند از جمله «دابُر»، «تاسیان»، «زوزه مرد»، «شوفر» و «حمید و هما».
ساخت ۵ فیلم کوتاه «هنگام»، «آهنگی که با تو شنیدم»، «شکوفه های سپید زیر نور ماه میرقصند»، «چای» و «مانیکور».
عضو هیات انتخاب بخش بین الملل دو دوره سی و پنجم و سی و ششم فیلم کوتاه تهران.
کاندید جایزه بزرگ جشنواره فیلم ساندنس
منتخب چهل و ششمین دوره جشنواره فیلم تلوراید آمریکا
برنده جایزه ویژه هیات داوران از جشنواره ریودژانیرو برزیل
برنره جایزه ویژه هیات داوران از جشنواره درما یونان
برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره های فیلم کوتاه دوبلین، سیلک رود ایرلند، آلامدا امریکا، سیتی بلو آواردز اسپانیا، بیگ بنگ یونان، دیورسیتی امریکا و …

فاطمه احمدی

دارنده‌ی مدال طلای المپیاد ادبیات کشور در سال ۱۳۸۰ است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه تهران (ورودی ۱۳۸۱)، کارشناسی سینما (ورودی بهمن ۱۳۸۲) از دانشکده‌ی سینما-تئاتر دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد زبانشناسی از پروهشگاه علوم انسانی (ورودی ۱۳۸۶) است. فیلم فارغ التحصیلی او انیمیشن ــ مستندی است به نام «هزار و یک قطره اشک» که در بیش از ۵۰ جشنواره‌ی معتبر جهان نمایش داده شده است. فیلم دوم فاطمه احمدی بعد از فارغ‌التحصیلی، «چاندرا»، محصول آکادمی فیلم آسیا (۱۳۹۴) است که زیر نظر نائومی کاواسه و در کشور نپال (با همکاری یک فیلم‌ساز نپالی) ساخته شده است. «چاندرا» در جشنواره‌های تراز اول دنیا از جمله لوکارنو، پالم اسپرینگز، بوسان و سائوپائولو نمایش داده شده است. فاطمه احمدی یکی از شرکت کنندگان کمپ استعدادهای برلین در سال ۲۰۱۷ بود و «دریای تلخ»، سومین فیلم کوتاه او پس از فارغ‌التحصیلی است که با بودجه‌ی موسسه‌ی ملی فیلم بریتانیا و در رقابت با بیش از ۱۰۰ شرکت کننده انتخاب و ساخته شده است. تازه‌ترین فیلم‌ کوتاه فاطمه احمدی، «لیلا و شب»، (با همکاری یک فیلمساز تونسی) محصول مشترک دوهفته‌ی کارگردانان جشنواره‌ی کن و بنیاد ملی فیلم تونس است که در جشنواره‌ی کن سال ۲۰۱۸، همراه با سه فیلم دیگر فکتوری تونس نمایش داده شد. فاطمه احمدی یکی از شرکت کنندگان کمپ استعدادهای ادینبورگ اسکاتلند در سال ۲۰۱۹ است و به تازگی از سوی فیلم-لاندن (بخشی از موسسه‌ی ملی فیلم بریتانیا) به عنوان یکی از ۲۵ استعداد جوان سینمای بریتانیا انتخاب شده است. او تاکنون داور بخش دانشجویی جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران (۱۳۸۵)، جشنواره‌ی چیپکاتس لندن (۲۰۱۷ و ۲۰۱۸) ، جشنواره‌ی بیستون ناتینگهام (۲۰۱۹) بوده است و عضو هیات انتخاب جشنواره‌ی فیلم های مستقل اروپا در فرانسه ÉCU و جشنواره فیلم کوتاه شفیلد (۲۰۲۰) است.

عطا مجابی
متولد ۱۳۶۱، قزوین.
کارشناس ارشد «ادبیات دراماتیک» از دانشکده هنر و معماری تهران، هنر آموختۀ دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران در سال ۱۳۸۱ و عضو انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) است.
او تاکنون با عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان، ۱۰ فیلم کوتاه داستانی و تجربی را از سال ۱۳۸۳ تاکنون ساخته که عنوان برخی از آنها چنین است: «سوگند به شب»(۱۳۸۵)، «بارش بر دهان نیمه باز»(۱۳۸۹)، «کاما»(۱۳۸۹)، «مردی که اینجا نبود»(۱۳۹۵) و «سینساید یا هیچکس باور نمی‌کنه ولی پلیس‌ها بیخودی افتادن دنبال من» (۱۳۹۷) که همگی تلاش‌هایی هستند برای ابداع یک سبک شخصی در قالب فیلم نوآر؛ و تاکنون در بیش از ۶۰ جشنواره ملی و بین المللی حضور داشته و افتخاراتی را کسب کرده‌اند.  مجابی که از سال ۱۳۹۵ تا کنون به عنوان منتقد و مترجم با مجموعه فیدان همکاری می‌کند، در کنار ساخت فیلم کوتاه، تجربیاتی در زمینه نویسندگی و برنامه ریزی فیلم داشته است، مانند نویسندگی برای سریال اینترنتی کاشوخین (۱۳۹۸).
او همچنین تجربیاتی در حوزه تهیه و طراحی تولید فیلم با تیم های اروپایی دارد و در این راستا جوایزی را در رقابت‌های بین المللی پیچینگ از جمله جشنواره «این دِ پَلِس» بلغارستان و جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران کسب کرده است.

هدی اثنی عشری
فارغ‌التحصیل انیمیشن از دانشگاه تربیت مدرس است و همچنین دوره ی یک ساله ی انیمیشن مدرسه ملی فیلم لهستان را نیز به اتمام رسانده.
او به عنوان انیماتور در انیمیشن “دنی بوی” به کارگردانی مارک اسکروبتسکی و همینطور در گروه دکور و انیمیت فیلم «پیانوی پرنده» حضور داشته و چندین فیلم اکسپریمنتال و انیمیشن را کارگردانی کرده است. اثنی‌عشری در زمینه ی تدریس و پژوهش در ایران فعالیت می‌کند و در حال کار بر روی انیمیشن عروسکی بعدیش است.

حسام اسلامی
متولد ۱۳۶۰ در اهواز
فارغ التحصیل کارشناسی و ارشد سینما از دانشگاه هنر تهران می باشد.
از سال ۱۳۸۷ به عنوان تهیه کننده و کارگردان فعالیت سینمایی خود را اغاز کرد.
نخستین مستند بلند خود را ، به نام ” متهمین دایره بیستم ” در سال ۱۳۹۵ با تم بزهکاری نوجوانان و اسیب های اجتماعی ساخت که سیمرغ بهترین فیلم مستند از جشنواره فجر را ان خود کرد و در بسیاری از جشنواره های از جمله Hot Docs Canada به نمایش درامد.
وی همچنین در فیلم ” سوگ ” به کارگردانی مرتضی فرشباف به عنوان تدوین گر حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه