نامزدهای دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران و فیلم‌های کوتاه برگزیده هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند

۲۴ فریم: با پایان داوری مرحله اول آکادمی انجمن فیلم کوتاه ایران، نامزدهای «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران» معرفی شدند. مرحله اول آکادمی طی سه روز با حضور اعضای آکادمی ایسفا در خانه سینمای شماره ۱ برگزار شد، که طی آن نامزدهای بخش های مختلف (به ترتیب الفبا) به شرح زیر اعلام شدند:

بهترین صدابرداری یا صداگذاری

S/ ماهور میر شکاک (صداگذاری)

پاندای قرمز / سامان شهامت (صداگذاری)

تشریح / محمد مهدی جواهری زاده (صداگذاری)

سور بز / حسین قورچیان (صداگذاری)

شکستگی / پیمان واحدی (صداگذاری)

بهترین فیلمبرداری

آیسان /  فرید طهماسبی

برف های سپید سرگردان / محمدرضا وطن دوست

پاندای قرمز /  مرتضی خان محمد

تشریح /  حامد حسینی سنگری

سور بز /  پویان آقا بابایی

بهترین تدوین

 S شیدا گرجی

امتحان / احسان واثقی

تشریح / عماد خدابخش

سور بز /  پویان آقا بابایی

ماچ سینمایی / پویان شعله ور

بهترین بازیگری

S / سام ولی پور

امتحان / صدف عسگری

به هیچکس نگو / غزل شجاعی

تشریح / علی ثانی فر

دم اژدها / مهیار راحت طلب

بهترین فیلمنامه

S/ حامد اصلانی

تشریح / سیاوش شهابی

حلق آویز / فرشاد رضایی

شهروند / مهدی مختاری

عزیز / سید مهدی موسوی برزکی

بهترین کارگردانی

 Sحامد اصلانی

پاندای قرمز / علی پاک نیا

تشریح / سیاوش شهابی

دابُر / سعید نجاتی

عزیز / سید مهدی موسوی برزکی

ماچ سینمایی / کریم لک زاده

بهترین فیلم کوتاه داستانی

S / کارگردان: حامد اصلانی – تهیه کننده: بهنام سنایی / محصول انجمن سینمای جوانان ایران

پاندای قرمز / کارگردان: علی پاک نیا – تهیه کننده: مهبد عبقری

تشریح / کارگردان: سیاوش شهابی – تهیه کنندگان: سوگل شهابی، مریم کوهکن / محصول انجمن سینمای جوانان ایران

حلق آویز / کارگردان: رقیه توکلی – تهیه کننده: محمد هادی آخوندی

عزیز /  کارگردان: سید مهدی موسوی برزکی – تهیه کنندگان: سید مهدی موسوی برزکی، انجمن سینما جوانان دفتر کاشان
ماچ سینمایی / کارگردان: کریم لک زاده – تهیه کنندگان: مهدی رشیدی، حمیدرضا زبیر

بهترین فیلم انیمیشن کوتاه

کلاف / کارگردان: ملیحه غلامزاده

سیم ششم / کارگردان: بهرام عظیمی

جسم خاکستری / کارگردان: سمانه شجاعی

زر زری کاکل زری / کارگردان: مهین جواهریان

بی‌تفاوت / کارگردان: آریا نسب فیضی

لازم به ذکر است که مراسم پایانی «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران» به دبیری آرمین ایثاریان اواسط مرداد ماه برگزار می شود.

همچنین با برگزاری مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر فیلم‌های کوتاه برگزیده این جشنواره در دو بخش مسابقه ملی و بین‌الملل به شهر زیر معرفی شدند.

برگزیدگان بخش فیلم کوتاه

تندیس بهترین فیلم‌نامه فیلم داستانی کوتاه و نیمه بلند به امین چادگانی برای فیلم‌نامه «برف تابستان» رسید.

تندیس بهترین دستاورد فنی و هنری این بخش به پویان شعله‌ور برای تدوین «مثل بچه آدم» رسید.

تندیس بهترین کارگردانی به آرمان خوانساریان برای کارگردانی «سایه فیل» تعلق گرفت.

تندیس بهترین فیلم به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی «تشریح» اهدا شد.

تندیس بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری به مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ» رسید.

دیپلم افتخار بهترین نقش آفرینی این بخش به فرانک کلانتر برای «فشار خون» و «لال» و دیپلم دیگر این بخش به محمدرضا تک زارع برای فیلم «لال» رسید.

جوایز بخش مسابقه بین‌الملل

تندیس پویانمایی کوتاه و نیمه بلند به کارگردانان «فضای منفی» از کشور فرانسه اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند به «مردی در حال غرق شدن» از یونان رسید.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند مستند به مستند «بی نهایت پنجاه متر دورتر است» از لهستان رسید.