جشنواره فیلم انجمن هنرمندان نیویورک، میزبان سه انیمیشن کوتاه از ایران خواهد بود

۲۴ فریم: سه انیمیشن ایرانی «آلفابت» به کارگردانی کیانوش عابدی، «بالانس» به کارگردانی برزان رستمی و «باد می‌وزد» به کارگردانی هژیر اسعدی به بخش مسابقه سومین دوره جشنواره فیلم انجمن هنرمندان نیویورک راه یافتند. در این رویداد ۴۰ فیلم کوتاه و انیمیشن از ۱۱ تا ۱۳ اکتبر برابر با ۱۸ تا ۲۱ مهرماه در نیویورک به نمایش در خواهند آمد.

به نقل از مهر، «آلفابت» زندگی انسان‌هایی را روایت می‌کند که زندگی کردن را فراموش کرده و از آگاهی و حقیقت دور مانده‌اند. به طور کلی این فیلم در مورد مردمانی است که سال‌ها است الفبای زیستن را از یاد برده‌اند، نمی‌بینند، نمی‌شنوند و سخنی بر لب نمی‌سرایند، ولی کلمات بی‌قرار در انتظارند. «بالانس» نیز درباره‌ سربازان از جان گذشته‌ای است که در دوران دفاع مقدس از کشور خود دفاع کردند تا کودکان و مردم وطن و آیندگان در آرامش زندگی کنند.

در خلاصه داستان انیمیشن کوتاه «باد می‌وزد» هم آمده است: بعد از چند اتفاق ناراحت کننده که برای مترسکی رخ می‌دهد، مترسک به انسان تبدیل می‌شود و از آن شرایط فرار می‌کند. در مسیر ۲ مترسک دیگر را می‌بیند که شرایطی بهتر از او ندارند و نهایتا با قرار گرفتن بر سر دوراهی باید تصمیمی سخت بگیرد.