en
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

صفحه اصلی - اخبار - فیلم‌های کوتاه برگزیده اسکار ۲۰۱۸: کوبی برایانت بزرگ، جایزه بهترین انیمیشن کوتاه را گرفت و «کودک خاموش» برنده بهترین فیلم کوتاه داستانی شد

۲۴ فریم: با برگزاری مراسم پایانی اسکار ۲۰۱۸ سه فیلم کوتاه برگزیده در بخش‌های بهترین فیلم کوتاه داستانی، بهترین انیمیشن کوتاه و بهترین مستند کوتاه معرفی شدند.

نودمین دوره اسکار در روز یکشنبه ۴ مارس ۲۰۱۸ در تئاتر دالبی هالیوود لس آنجلس برگزیدگان خود را معرفی کرد که در بخش سینمای کوتاه  اسکار بهترین فیلم کوتاه داستانی به «کودک خاموش» به کارگردانی کریس اورتون، اسکار بهترین مستند کوتاه به «بهشت یک ترافیک است در ۴۰۵» ساخته  فرانک استیفل و اسکار بهترین انیمیشن کوتاه به «بسکتبال عزیز» به کارگردانی گلن کین، اهدا شد. کوبی برایانت، بسکتبالیست افسانه‌ای با اسکاری که برای انیمیشن کوتاه بسکتبال عزیز گرفت، به تنها ورزشگار تاریخ بدل گشت که اسکار برده است.

داستان فیلم کوتاه کودک خاموش درباره کودکی چهارساله و فاقد شنوایی است که زندگی صامتی را پشت سرمی‌گذارد؛ تا این که یک مددکار اجتماعی به او روش برقراری ارتباط از طریق زبان اشاره را آموزش می‌دهد.

علی فراهانی فیلمبرداری این فیلم کوتاه را بر عهده داشته و ساخت موسیقی آن نیز با امیر صادقی کنجانی بوده است.

علی فراهانی یکی از حاضران در سالن دالبی‌ تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاری مراسم اسکار بود. اما امیر کنجانی اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبعیض‌آمیز مقامات آمریکایی با شهروندان ایرانی، با وجود داشتن ویزا در این مراسم شرکت نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه