en
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۱۶: کراکوف لهستان

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: جشنواره فیلم کراکوف یکی از قدیمی ترین رویدادهای سینمایی جهان می باشد که هر سال، شهر کراکوف لهستان در بهار میزبان برگزاری آن می باشد. رویدادی سینمایی که از سال ۱۹۶۱ میزبان هنرمندان برجسته ای چون ورنر هرتسوک، پیرپائولو پازولینی، مایک لی و زولتان هوساریک بوده است.

این جشنواره در هر ساله در ۱۵ بخش میزبان بیش از ۲۵۰ اثر سینمایی در قالب فیلم های کوتاه، مستند و انیمیشن می باشد. در طی ۸ روز برگزاری جشنواره آثار کوتاه، مستند و انیمشن در سه بخش بین المللی و یک بخش ملی به نمایش در می آیند که بخش مسابقه فیلم کوتاه و مسابقه فیلم مستند از پرمخاطب ترین بخش های این رویداد می باشند.

یکی از متفاوت ترین بخش های رقابتی جشنواره، مسابقه Docfilmmusic می باشد که جدیدترین بخش مسابقه این جشنواره نیز به حساب می آید. در این بخش فیلم ۱۰ مستند موسیقایی به انتخاب هیات گزینش جشنواره به نمایش در می آیند به طوریکه نباید تنها به مقوله زندگی نامه ی یک هنرمند موسیقی و یا گروه موسیقی بپردازد بلکه لازم است آثار، با نگاهی خلاف عرف به فرم در راستای یک رویکرد جذاب به روایت مستند و موزیکال بپردازند.

بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره فیلم کراکوف میزبان آثار زیر ۳۰ دقیقه خواهد بود و برندگان جوایز مسابقه فیلم کوتاه این جشنواره به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی خواهند شد.

امسال نیز پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم کراکوف از تاریخ ۲۷ می الی ۳ ژوئن در کراکوف لهستان برقرار می باشد و ریاست هیات داوران این دوره جشنواره نیز به عهده مهرداد اسکویی مستندساز برجسته ایرانی می باشد.

وبسایت جشنواره ی فیلم کراکوف

Strona główna

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه