en
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۱۴: AFI / معرفی جشنواره، ددلاین‌ها و اطلاعات دیگر

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: با شروع سال جدید همچون سال گذشته دپارتمان پخش حلقه­ فیلمسازان بی­‌کلام گلوب به معرفی برترین جشنواره های جهان می پردازد. سعی داریم در سال جدید رویکردی مترکز تر و هدفمند تر را در مقاله‌­هایی با این موضوع پیگیری نماییم. امیدواریم این مجموعه مقالات در جهت آگاهی بخشی به فیلمسازان داخلی تاثیرگذار باشد.

جشنواره بین المللی فیلم AFI  به عنوان رویداد سالانه موسسه فیلم آمریکا شناخته می شود. هدف این جشنواره ارائه ی بهترین آثار سینمایی تولید شده در ایالات متحده و سرتاسر جهان است، رویدادی باشکوه که اکران های آن برای عموم رایگان است.

۳۲ امین دوره این جشنواره مانند سال های پیش توسط شرکت آئودی حمایت شده و آثار مطرح سینمایی را طی یک هفته در قلب هالیوود در کالیفرنیای آمریکا به نمایش می گذارد.

جشنواره AFI در طی سال های گذشته چندین بار میزبان بزرگداشت تعداد زیادی از فیلمسازان و هنرمندان مطرح جهان همچون Marion Cotillard ، Danny Boyle ، Tilda Swinton ، Christopher Plummer بوده و همچنین مهمانانی چون Pedro Almodovar ، Bernardo Bertolucci و David Lynch را میزبانی کرده است.

این جشنواره توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا برای جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه معتبر شناخته می شود و آثار برگزیده این جشنواره در بخش فیلم کوتاه به جایزه اسکار معرفی می گردند.

جشنواره بین المللی فیلم AFI در دو بخش داستانی و غیرداستانی، میزبان آثار کوتاه کمتر از ۳۰ دقیقه از سرتاسر جهان خواهد بود. این جشنواره دو جایزه­ فیلم لایو – اکشن و انیمیشن را اهدا می‌کند.

۳۲ امین دوره­ جشنواره AFI از تاریخ ۸ الی ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ در کالیفرنیای آمریکا برگزار می گردد.

تاریخ های مهم جشنواره بین المللی AFI

EARLY DEADLINE
March 31, 2018

OFFICIAL DEADLINE
May 4, 2018

FINAL DEADLINE
July 13, 2018

 

وبسایت رسمی جشنواره:
http://www.afi.com/AFIFEST

ایمیل جشنواره :

programming@afi.com

 

گردآوری: دپارتمان پخش حلقه­ فیلمسازان بی­‌کلام گلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه