en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۳۹: جشنواره انیمیشن هلند

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: جشنواره انیمیشن هلند، ازسال ۱۹۸۵ هر سال در یکی از قدیمی‌ترین مراکز فرهنگی شهر اوترخت هلند برگزار می‌گردد. این رویداد بستری برای نمایش آثار ملی وب ین‌المللی انیمیشن را فراهم آورده است تا فرصت نمایش برجسته‌ ترین انیمیشن‌های جهان را برای مخاطبین خود به ارمغان بیاورد. رویکرد این رویداد در انتخاب آثار نمایش داده شده به صورتی است که می‌توان گفت این جشنواره علاوه بر آثار حرفه‌ای، استعدادهای متعددی نیز به پخش‌کننده‌های بین‌المللی، تهیه‌کنندگان، عوامل حرفه‌ای و مخاطبین معرفی می‌کند.

در کنار بخش مسابقه جشنواره، نمایش های موضوعی، پنل‌های گفت‌وگو و مسترکلاس‌های متعدد نیز برنامه اصلی جشنواره انیمیشن هلند را تشکیل می‌دهند و در کنار آن،برنامه‌ فیلم‌های آموزشی و فیلم‌های اول نیز تکمیل کننده محتواهای این رویداد می‌باشند.

جشنواره انیمیشن هلند در بخش‌های مسابقه بین‌المللی فیلم‌های بلند، مسابقه بین‌المللی فیلم‌های کوتاه، مسابقه بین‌المللی فیلم‌های دانشجویی، مسابقه انیمیشن Dutch، مسابقه جوانان ومسابقه MovieZone، میزبان آثار ملی و بین‌المللی است و جوایز ارزشمندی نیز به برندگان هر کدام از این بخش‌ها اهدا می‌کند. سال گذشته بر خلاف رویه هر سال جشنواره انیمیشن هلند، هیات مدیره این رویداد تصمیم به لغو دوره‌ی وقت جشنواره نمود تا اصلاحاتی را در ساختار جشنواره ایجاد نماید و امسال با انتشار خبر همکاری خود با جشنواره انیمیشن KliK آمستردام در اکتبر و نوامبرسال ۲۰۱۹ اثرات اصلاحات ساختاری جشنواره ظاهر گشت. گمان میرود امسال جشنواره بین‌المللی انیمیشن هلند و جشنواره بین‌المللی KLIK آمستردام در ماه‌های یاد شده به صورت مشترک دراوترخت و آمستردام برگزار گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه