en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۱: Calgary کانادا

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: نخستین دوره جشنواره بین‌­المللی فیلم Calgary در سال ۲۰۰۰، طی شش روز در شهر Calgary کانادا برگزار گردید و توانست توجه بیش از هفت هزار تماشاگر و بازدید کننده را به خود جلب نماید. در طی سه سال بعد از آن، این جشنواره توانست مخاطبین خود را به بیش از بیست هزار نفر ارتقا دهد و در طی ده روز آثار منتخب را به نمایش گذارد.

در سال­های اخیر این رویداد معتبر سینمایی در طی ۱۲ روز بیش از ۲۰۰ اثر از کشور کانادا و بیش از ۵۰ کشور در قالب نمایش­های بخش‌­های اصلی و نمایش­‌های ویژه برای مخاطبین خود برنامه‌­ریزی می­کند. در سال ۲۰۱۷ جشنواره بین­‌المللی فیلم Calgary با دریافت بیش از ۲۷۵۰ اثر و میزبانی از ۴۰ هزار مخاطب نشان داد که فرصتی کم نظیر را برای فیلمسازان فراهم آورده است تا طیف گسترده‌­ای از مخاطبان آثارشان را به تماشا بنشینند. کیفیت آثار نمایش داده شده در این رویداد و گستردگی طیف مخاطبین آن در کنار کیفیت برگزاری و داوری­‌های جشنواره موجب شده است که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی این جشنواره در لیست جشنواره­‌های مورد تایید خود در بخش فیلم کوتاه قرار دهد.

جشنواره بین‌­المللی فیلم Calgary در ۱۱ بخش مستند (تولیدات کانادا و تولیدات بین‌­المللی)، بخش Music on Screen که به تولیداتی با محوریت موسیقی اختصاص یافته است، بخش آثار داستانی بلند (تولیدات کانادا، آمریکا و تولیدات بین‌­المللی)، بخش سینمای بلند آلبرتا (که آثار تولیدی ایالت آلبرتای کانادا را شامل می­‌شود)، بخش Late Show، که به آثار بلند داستانی تولید شده در ژانر وحشت، تریلر و فانتزی اختصاص یافته و بخش فیلم­‌های کوتاه (کانادا، آلبرتا و تولیدات بین‌­المللی) برگزار می­گردد. از میان این بخش‌­ها برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای شرکت در جشن اسکار دانشجویی و نامزدی بهترین فیلم کوتاه در جشن اسکار معرفی می­‌گردد. همچنین برندگان جایزه بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم کوتاه مستند و بهترین فیلم کوتاه تولید آلبرتا هر کدام جایزه­ای به ارزش ۲۵۰۰ دلار کانادا دریافت خواهند کرد.

آثار متقاضی شرکت در جشنواره بین‌­المللی فیلم Calgary باید فرصت نخستین نمایش خود در Calgary کانادا را به این رویداد اختصاص دهند و تا ۱۴ ژوئن سال ۲۰۱۹ فرصت ثبت نام در این رویداد معتبر سینمایی را دارند. برای اطلاعات بیشتر از قوانین و مقررات این جشنواره می­‌توانید به وب­سایت جشنواره بین‌­المللی فیلم Calgary مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه