en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۲: Annecy Animation Film Festival

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: جشنواره بین‌­المللی انیمیشن Annecy در سال ۱۹۶۰ در Annecy فرانسه بنیان نهاده شد. در ابتدا این رویداد هر دو سال یک مرتبه در ماه ژوئن برگزار می­گردید اما از سال ۱۹۸۸ تا کنون جشنواره Annecy به صورت رویدادی سالانه برگزار می­شود. این جشنواره یکی از چهار جشنواره‌­ای است که توسط انجمن بین‌­المللی فیلم‌­های انیمیشن (ASIFA) مورد تایید و حمایت قرارداشته و با ۳۴ سال قدمت برگزاری به عنوان یکی از مهمترین و قدیمی­ترین رویدادهای سینمایی جهان مورد توجه قرارگرفته است.

جشنواره بین‌­المللی انیمیشن Annecy فرصتی بی­‌نظیر را برای آثاری به ارمغان می‌­آورد که با تکنیک­‌های مختلف و متفاوت انیمیشن تولید شده و در پنج دسته زیر جای می­گیرند:

  • فیلم­‌های انیمیشن بلند
  • فیلم­‌های انیمیشن کوتاه
  • آثار تولید شده برای تلویزیون­‌ها، سریال­‌های انیمیشن تلویزیونی و سریال‌­های اینترنتی
  • فیلم­‌های انیمیشن دانشجویی
  • فیلم­‌های تولید شده با تکنولوژی VR

این جشنواره در کنار برگزاری برنامه­‌های نمایشی متنوع با رویکرد­های فرمی و موضوعی، بزرگترین بازار انیمیشن جهان را نیز برپا می­کند. اختصاص بیش از ۷۰۰۰ مترمربع فضای بازار در کنار حضور بیش از ۸۰۰ شرکت پخش، تولید و تامین محتوا انیمیشن به همراه برگزاری انواع نشست­‌های تخصصی عرضه و ارائه انیمیشن، ورکشاپ­‌های مربوط به حوزه­ پخش، فروش و تهیه آثار و پنل‌­های گفت‌­وگو بازار بین ­المللی انیمیشن موسوم به MIFA را به بزرگترین گردهمایی عوامل انیمیشن جهان بدل کرده است.

با بررسی روند آثار انتخاب شده در جشنواره بین‌­المللی Annecy در سال­های اخیر می توان دریافت رویکرد این جشنواره در انتخاب فیلم­ها از معیارهای هنری انیمیشن و فرصت ­سازی برای بروز و ظهور تجربه­ های جدید فاصله گرفته ­است و بیشتر به بستری برای ارائه آثاری مورد توجه مخاطبین عمومی تبدیل شده است. با این وجود اما نمی‌­توان انکار کرد که جشنواره Annecy یکی از معدود جشنواره­‌هایی است که حضور در آن برای یک اثر تولید شده در قالب انیمیشن می­تواند موفقیت­‌ها و توجهات بسیاری را به همراه آورد.

قدمت و اعتبار این جشنواره باعث شده تا آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا، برندگان جوایز فیلم کوتاه در این رویداد را برای شرکت در جشن اسکار دانشجویی و بررسی امکان نامزدی برای جایزه بهترین انیمیشن کوتاه در جشن اسکار در نظر بگیرند. امسال از تاریخ ۱۰ الی ۱۵ ژوئن شهر Annecy فرانسه میزبان سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌­المللی انیمیشن Annecy خواهد بود. متقاضیان ثبت نام در جشنواره بین­‌المللی انیمیشن Annecy می­توانند تا تاریخ ۱۵ فوریه سال جاری از طریق وب­سایت جشنواره در بخش­های مرتبط آن ثبت نام نمایند.

  برچسب ها :

معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۲: Annecy Animation Film Festival

  1. بردیا گفت:

    لطفا مبلغ جوایز هر بخش جشنواره و اینکه برای شرکت دادن فیلم باید هزینه ای پرداخت بشه و اگر باید بشه چقدر رو هم برای جشنواره هایی که معرفی میکنید ذکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه