en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۳: جشنواره فلیکرز رود آیلند آمریکا

۲۴ فریم – فاطمه محمدی: در یادداشتی که در ادامه می‌خوانید به معرفی جشنواره‌ی بین‌المللی فلیکرز رود آیلند (Flickers’ Rhode Island International Film Festival) پرداخته شده است که یکی از جشنواره‌های شاخص فیلم و مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) است.

جشنواره‌ی فلیکرز رود آیلند یکی از بهترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم و جزو ۱۰ جشنواره‌ی برتر فیلم کوتاه در ایالات متحده محسوب می‌شود. این جشنواره‌ی بین‌المللی، که امسال شاهد برگزاری ۲۳‌امین دوره‌ی خود خواهد بود، به مرکزی برای فیلم‌سازان مستقل از سراسر جهان تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۸، این جشنواره پذیرای ۲۹۵ فیلم از ۴۸ کشور مختلف و میزبان ۳۰۰ فیلم‌ساز، تهیه‌کننده، بازیگر و عوامل فیلم از سراسر دنیا بوده است.

جشنواره‌ی فلیکرز رود آیلند یک سازمان غیرانتفاعی هنری است که حمایت و ترویج هنر فیلم در رود آیلند و در سراسر نیوانگلند را در برنامه‌ی خود دارد. این فستیوال به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره‌ی فیلم در نیوانگلند و یکی از رویدادهای منطقه شناخته شده است.

در طول بیش از دو دهه از تأسیس آن، ۵۱۰۵ فیلم و فیلم مستقل از ۶۱،۲۹۶ فیلم ارسالی در این جشنواره نمایش داده شده است و همچنین فیلم‌هایی که موفق به کسب جایزه‌‌ی بزرگ بخش‌های داستانی، انیمیشن و مستند شوند امکان راه‌یابی به گزینش مقدماتی آکادمی اسکار را پیدا خواهند نمود. لازم به ذکر است که از سال ۲۰۱۵ جشنواره‌ی فلیکرز رود آیلند به عنوان یکی از جشنواره‌های مورد تأیید جوایز بفتا نیز درآمده است.

این جشنواره در بخش‌های فیلم داستانی بلند، داستانی کوتاه، مستند بلند، مستند کوتاه، انیمیشن، کودکان/خانواده، فیلمنامه، علمی-تخیلی و فانتزی، ترسناک، بازی‌های ویدئویی، رقابت دانشجویی، نماهنگ و … به پذیرش اثر می‌پردازد.

جشنواره‌ی فیلم فلیکرز رود آیلند از ۶ تا ۱۱ آگوست در شهر رود آیلند آمریکا برگزار خواهد شد. آثار متقاضی شرکت در این جشنواره تا ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۹ فرصت ثبت‌نام در این رویداد معتبر سینمایی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و مقررات این جشنواره می‌‌توانید به وب‌سایت آن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه