en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۵: همپتونز آمریکا

۲۴ فریم – فاطمه محمدی: در یادداشتی که در ادامه می‌خوانید به معرفی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه همپتونز (Hamptons) پرداخته شده است که یکی از جشنواره‌های شاخص فیلم و مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) است.

جشنواره فیلم بین المللی همپتونز (HIFF) سال ۱۹۹۳ در شرق ایالت نیویورک تاسیس شد. این فستیوال با قدمت ۲۷‌ سال، یک سازمان غیرانتفاعی با نمایش، کارگاه‌های فیلم و برنامه‌های تابستانی جامع است که هر ساله در ماه اکتبر برگزار می‌شود و یک رویداد مهم در نیویورک به شمار می‌رود. جشنواره‌ی همپتون یک مکان نمایش با بهترین سالن‌های سینمایی به روز جهان و یکی از ۲۵ جشنواره پر مخاطب و جذاب فیلم در جهان به شمار می رود.

نشریه‌ی Telluride East جشنواره‌ی همپتونز را به عنوان “یکی از پرطرفدارترین فستیوال‌ها در سینمای پیشرفته آمریکا” معرفی کرده است. انتخاب‌های این جشنواره برای جوایز اسکار نقش مهمی را ایفا می کنند و تعداد زیادی از فیلم هایی که هر ساله در جایزه اسکار برگزیده می‌شوند از این فستیوال معرفی شده اند.

Variety در آخرین مقاله‌ی خود در مورد HIFF اینطور نوشته است : “این جشنواره به طور معمول باعث پیشبرد دایره اسکار می شود. این جشنواره ۹ سال به طور موفقیت آمیز با فیلم های خود شانس گرفتن جایزه بهترین فیلم در آکادمی اسکار را داشته است، در حالی که هیچ جشنواره دیگری در ساحل شرقی بیش از ۴ بار موفق به این افتخار نشده است.“

بسیاری از فیلم ها از سراسر جهان برای اولین بار در HIFF رونمایی می شوند. تمرکز جشنواره‌ی همپتونز بر روی موضوعاتی همچون جنگ و صلح، عدالت اجتماعی، حقوق حیوانات و محیط‌ زیست است.

جشنواره متعهد به نمایش فیلم‌هایی است که دیدگاه‌های تازه و متفاوت را به جهان ارائه‌ی می دهند. HIFF با جوایز نقدی ۱۶۵،۰۰۰ دلاری خود، همچنان از هنرمندان حمایت می‌کند و هر ساله بهترین فیلم ها را ارائه می‌دهد.

از برترین فیلمهای معرفی شده توسط این فستیوال می توان به فیلم های فروشنده، قوی سیاه، Roma ، دوازده سال بردگی، سخنرانی پادشاه و … اشاره کرد.

همچنین یکی از ابتکارات آموزشی HIFF، با نام HIFF Jr است که شامل اردوگاه های تابستانی دانشجویی برای سنین بین ۸ تا ۱۵ سال و یک برنامه سه ماهه در مدرسه همراه با پرورش خلاقیت آنها در جهت ارتقا فرهنگی موضوعاتی همچون نیکوکاری، عدالت، حقوق اجتماعی، رفتار منصفانه با حیوانات و یک برنامه همکاری با سازمان ملل متحد برای دانش آموزان مدارس متوسطه و دانش آموزان دبیرستانی و همچنین تمرکز روی فیلم‌هایی که توسط این فیلم‌سازان جوان بین المللی‌، با موضوعات مهاجرت، تنوع و انسجام اجتماعی ساخته می‌شود.

بیست و هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه همپتونز از ۱۰ تا ۱۴ نوامبر در شهر نیویورک آمریکا برگزار خواهد شد. آثار متقاضی شرکت در این جشنواره تا ۱۴ ماه می سال ۲۰۱۹ فرصت ثبت‌نام در این رویداد معتبر سینمایی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت جشنواره مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه