en
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۴۶: ترَوِرس سیتی آمریکا

۲۴ فریم – فاطمه محمدی: در یادداشتی که در ادامه می‌خوانید به معرفی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ترَوِرس سیتی (Traverse City) پرداخته شده است که یکی از جشنواره‌های شاخص فیلم و مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) است.

جشنواره‌ی فیلم Traverse City یک جشنواره‌ی سالانه‌ی فیلم است که در پایان ماه ژوئیه در ایالت میشیگان آمریکا برگزار می‌شود. این جشنواره با قدمت ۱۵ سال در سال ۲۰۰۵ برای کمک به “نجات یکی از چندین نوع هنر بومی آمریکا-سینما” و توسط مایکل مور کارگردان فیلم‌هایی مانند راجر و من، فارنهایت و بولینگ برای کلمباین ایجاد شد.او به عنوان بنیان‌گذار و رئیس هیئت مدیره در این فستیوال فعالیت می‌کند. از دیگر اعضای هیئت مدیره می‌توان به فیلم‌سازان مهمی مانند راد بریلسون، لری چارلز، تری جورج، جف دنیلز، تام مورلو، کریستین لاهتی، مارک کوزینز و همچنین پنی میلیکن، مدیر بازاریابی شرکت سابق والت دیزنی، اشاره کرد.

جشنواره فیلم ترَوِرس سیتی، سال ۲۰۰۵ از ۲۷ تا ۳۱ جولای برگزار گردید؛ رویداد پنج‌روزه‌ای که شامل نمایش بسیاری از فیلم‌های مستقل و چهار فیلم کلاسیک بود. فیلم‌های مستقل در سه محیط داخلی در مرکز شهر Traverse City نشان داده شدند (تئاتر دولتی، Playhouse شهر قدیمی و اپرای شهر). علاوه بر این، هر شب یک فیلم کلاسیک در یک نمایش‌گر بسیار بزرگ در فضای پارک شهر نمایش داده می‌شد. فیلم Broken Flowers، برنده‌ی جایزه از جشنواره‌ی فیلم کن در سال ۲۰۰۵، برای اولین بار در این جشنواره اکران عمومی شد. در مجموع مأموریت این فستیوال نشان دادن فیلم‌های مستقل است. این جشنواره روی فیلم‌هایی تمرکز دارد که به دنبال غنی‌سازی روح انسان و تعالی هنر فیلم‌سازی باشند.

از دیگر برنامه‌های این فستیوال، جلسات بحث آزاد با کارگردانان، نویسندگان، بازیگران و سایر عوامل آن‌ها است. همچنین یک ورک‌شاپ با موضوع «ساخت فیلم‌های مقرون‌به‌صرفه» در سراسر این جشنواره اجرا می‌شود و روزانه دو بار این کلاس‌ها برای دانشجویان و دوست‌داران فیلم برگزار خواهد شد. در سال گذشته  جشنواره ۹۳ فیلم بلند و ۷۲ فیلم کوتاه را انتخاب نمود و در ۱۰ سالن سینما به نمایش گذاشت.

گفتنی است که این جشنواره بانی بازسازی یک خانه‌ی سینمایی قدیمی در مرکز شهر شد که همچنان به عنوان یک سالن فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جشنواره همچنین موزه‌ی تاریخی کنفورد را در پارک کلینچ بازسازی کرد و آن را به محلی برای نمایش تبدیل کرده است. ثبت نام در جشنواره ترَوِرس سیتی رایگان است، زیرا این سازمان غیرانتفاعی توسط شرکت‌های تجاری، افراد و گروه‌های اجتماعی و همچنین از طریق فروش بلیط، بودجه‌ی خود را تأمین می‌کند.

این جشنواره تا ۳۱ می مهلت ثبت‌نام دارد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به سایت جشنواره مراجعه نمایید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه