en
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۷: Palm Springs آمریکا / قوانین جشنواره، جوایز و اطلاعات دیگر

۲۴ فریم: جشنواره پالم اسپرینگز هرساله با برگزاری ShortFest یکی از مهمترین رویداد های سینمای کوتاه جهان را رقم می زند. این بخش اختصاص به فیلمهایی دارد که زمانی اصلی ترین مدیوم سینمایی بوده اند اما امروزه از پرده های سینما محو شده اند.

۲۴۰۰ تماشاگر هر سال با پرداخت ۵ دلار به تماشا ۸۰ فیلم از کارگردانان ناشناس می نشستند. اما کم کم حمایت مشتاقانه اسپانسرها، رسانه و جامعه هالیوود باعث شد جشنواره رونق بگیرد. در ۱۹۹۶ بیش از دویست فیلمساز ثبت نام کردند و میزان شرکت در جشنواره دو برابر شد و آکادمی اسکار نیز فیلم های این جشنواره را شایسته حضور در اسکار دانست. در سال ۲۰۰۶، تعداد ۲۵۰۰ نفر در جشنواره شرکت کردند که رقمی بی سابقه است. مخاطبان به ۱۶۰۰۰ نفر افزایش یافتند و آن سال ۳۰۰ فیلمساز برای جشنواره به پالم اسپرینگز سفر کردند و امروزه از بین ۳۵۰۰ فیلم ۳۰۰ فیلم انتخاب می‌شوند و بیش از ۲۵۰۰۰ مخاطب مشتاق فیلم کوتاه را به خود جذب می کنند.

درباره جشنواره

جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگ پس از ۲۴ سال یکی از بزرگترین جشنواره های فیلم در شمال آمریکاست. این جشنواره ژوئن هر سال در پالم اسپرینگز کالیفرنیا برگزار می شود. فیلم های این جشنواره صلاحیت ورود به جشن های بفتا، گویا و آکادمی اسکار را دارند. در این جشنواره طی یک هفته در بخش هایی ۹۰ دقیقه ای ۳۳۰ فیلم کوتاه از ۶۰ کشور نمایش داده میشود. در این جشنواره سه روز به سمینارها و کارگاه‌های آموزشی، که به صورت رایگان برای فیلمسازان و کارکنان صنعت فیلمسازی برگزار میشود، اختصاص داده می شود. این جشنواره ۱۷ بخش مسابقاتی با جوایزی به ارزش بیش از هفتاد هزار دلار دارد. برندگان جوایز در بخش انیمیشن غیر دانشجویی، مستند غیر دانشجویی و فیلم های Live-Action مثل بهترین فیلم فستیوال شایسته ورود به جشنواره آکادمی علم و هنر (اسکار) در بخش فیلم کوتاه میشوند.

 

قوانین

  • فیلمها باید در سال ۲۰۱۷یا۲۰۱۸ ساخته شده باشند.
    – فیلمها با وجود تیتراژ نباید از ۴۰ دقیقه بیشتر باشند.
    – همه فیلمهای غیر انگلیسی زبان باید زیرنویس انگلیسی داشته باشند.
    – ثبت فیلمها باید تا قبل از تاریخ پایان ثبت نام صورت گیرد.
    – اگر هزینه ای را به صورت چک میفرستید باید به واحد پول آمریکا یعنی دلار آمریکا باشد. (حتی دلار کشورهای دیگر پذیرفته نیست)

 

تاریخ های مهم در این جشنواره :

 

January 15, 2018
Earlybird Deadline

March 15, 2018
Regular Deadline

April 20, 2018
Late Deadline

May 26, 2018
Notification Date

June 19 – ۲۵, ۲۰۱۸
Event Date

مترجم: پرنیان مصطفوی (حلقه ی فیلمسازان بی کلام گلوب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه