en
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

صفحه اصلی - جشنواره - معرفی جشنواره‌های شاخص جهانی در ۲۴ فریم – ۲۲: ورشو / معرفی بخش‌های مختلف، ددلاین‌ها و اطلاعات دیگر

۲۴ فریم – حلقه فیلمسازان بی‌کلام گلوب – پوریا موسوی: این جشنواره در سال ۱۹۸۵ در شهر ورشوی لهستان تاسیس گردید و در سال ۲۰۰۹ به آن دسته از فستیوال­‌هایی بدل گشت که توسط FIAPF (فدراسیون بین‌­المللی انجمن تهیه­‌کنندگان فیلم) مورد تایید قرار می‌گیرند. جشنواره فیلم ورشو همواره در طول سالیان برگزاری این هدف را داشته است که مخاطبین خود را از جذاب­ترین تولیدات روز سینمایی بهره­‌مند نماید. مخاطبین این جشنواره اولین کسانی در لهستان هستند که آثار سینمای مستقل آمریکا را همچون آثار سینمایی از آسیا، آمریکای لاتین، ایران، روسیه و رومانی به نظاره می‌نشینند.

جشنواره فیلم ورشو توانایی بی نظیری در کشف و معرفی استعدادها در سینما را دارد. به گونه‌ای که برخی از این استعدادها پیش از مطرح شدن در رویدادهای چون جشنواره کن یا جایزه اسکار، توسط این جشنواره به مخاطبین معرفی گردیده‌اند. افرادی همچون میشل هانکه، کریستین مونجیو، اصغر فرهادی و بسیاری دیگر که در ابتدای مسیر حرفه ای خود در سینمای بین‌المللی، توسط جشنواره فیلم ورشو میزبانی شدند.

این جشنواره در ۷ بخش میزبان آثار کوتاه و بلند سینمایی است.

  • مسابقه بین الملل

در این بخش آثار سینمایی با مدت زمان بیشتر از ۶۰ دقیقه از سرتاسر جهان به نمایش در خواهند آمد. آثار منتخب این بخش باید فرصت نخستین اکران خود در جهان و یا در اروپا را در اختیار جشنواره ورشو قرار دهند.

  • مسابقه ۱-۲

این بخش از جشنواره ورشو مختص کارگردانانی است که اولین یا دومین اثر سینمایی خود را ساخته اند در این بخش نیز تنها آثاری با مدت زمان بیشتر از ۶۰ دقیقه مورد قبول واقع می‌شوند.

  • مسابقه Free Spirit

جشنواره در این بخش میزبان آثار مستقل، خلاقانه و جسورانه شامل فیلم‌های داستانی و مستند است. در این بخش نیز تنها آثاری با مدت زمان بیشتر از ۶۰ دقیقه مورد قبول واقع می شوند.

  • مسابقه فیلم مستند

بخش رقابتی فیلم های مستند با مدت زمانی بیشتر از ۶۰ دقیقه

  • مسابقه فیلم کوتاه

یکی از معتبرترین و هیجان انگیز ترین بخش های این جشنواره، مسابقه فیلم کوتاه است.

میزبانی آثار برجسته و معتبر سینمای کوتاه بین المللی یکی از بزرگترین فرصت ها برای دوستداران این نوع سینما را فراهم می‌کند تا شاهد بهترین آثار کوتاه جهان باشد. فیلم‌های کوتاه حاضر در این بخش می‌توانند داستانی، مستند و یا انیمیشن باشند، اما باید مدت زمان آن ها کمتر از ۴۰ دقیقه باشد.

برنده جایزه بهترین بهترین فیلم کوتاه این جشنواره به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای جشن اسکار معرفی خواهد شد.

  • بهترین فیلم های کوتاه لهستان

این بخش غیر رقابتی فقط مختص فیلم های کوتاه تولید کشور لهستان در سال ۲۰۱۸ است.

  • آخر هفته سینمای خانواده

در این بخش رقابتی آثار کوتاه یا بلند مناسب خانواده ها و فرزندانشان به نمایش در خواهند آمد.

۳۴ امین دوره جشنواره فیلم ورشو، از ۱۲ الی ۲۱ اکتبر امسال در لووسکا ورشو در کشور لهستان برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال اثر به این جشنواره پایان ماه جولای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 فریم | همه چیز درباره فیلم کوتاه